Miercuri, 27 mai 2026, la ora 23.00, polițiștii din cadrul Secției nr.1 Poliție Rurală Vadu Moldovei, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu, pe DN2-E85, pe raza comunei Vadu Moldovei, au oprit un autoturism marca Ford Galaxy, ce se deplasa pe sensul de mers comuna Vadu Moldovei către municipiul Fălticeni.
Bărbatul de la volan a înmânat certificatul de înmatriculare al autoturismului marca Ford Galaxy precum și polița RCA a autoturismului, iar cu privire la celelalte documente acesta a precizat faptul că nu le are asupra sa. El le-a mai spus polițiștilor că se numește Constantin S., are 29 ani, și nu deține permis de conducere deoarece i-a fost suspendat dreptul de a conduce deoarece a depășit viteza cu peste 50 km/h și intenționa să ajungă cu mașina în Fălticeni.
La verificările făcute în bazele de date ale Poliției Române, s-a constatat că bărbatul are dreptul de a conduce suspendat în perioada 27.04.2026-25.07.2026.
Oamenii legii l-au testat cu aparatul etilotest și a rezultat că nu a consumat băuturi alcoolice.
În cauză s-a întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de ,,conducere fără permis”.
IOAN POPESCU





































